Dziwne problemy z elektroniką

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • epicplan
    Classic
    • 2010
    • 11

    Dziwne problemy z elektroniką

    Weź np. coś ze strony 193 i będzie OK.
  • Leniwiec
    Rider
    • 2009
    • 624
    • Octavia IV (NX3)
    • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

    #2
    Dziwne problemy z elektroniką

    Auto mam od półtora miesiąca i w ciągu tego czasu spotkało mnie kilka dziwnych akcji ze strony samochodu.
    Może ktoś miał podobne sytuacje, bo w ASO nic nie wiedzą - nie ma błędu w kompie to nie ma problemu.

    - któregoś razu przy uruchamianiu auta dostałem choinke kontrolek i komunikat na ekranie radia:
    usterka stabilizacja toru jazdy ESC
    usterka układ kontroli ciśnienia w oponach
    Uruchamianie/wyłączanie auta nic nie dawało, komunikat cały czas się pojawiał. Zniknął po kilku minutach jazdy, jak wybierałem się do ASO. Błędu brak.

    - często przy uruchamianiu auta komunikaty na maxi-docie na chwilę (2-3 sekundy) pojawiają się po niemiecku. To jest do przeżycia. Ale jednym razem ten niemiecki został na stałe. Na radiu został polski. Musiałem wejść w ustawienia radia, włączyć inny język i dopiero w kolejnym kroku znowu polski.

    - sytuacja ostatnia, przedwczoraj wsiadam do auta a na maxi-docie wita mnie komunikat (cytuję z pamięci, więc może deczko przekręcam)
    kluczyk nie rozpoznany (mam keyless) i przez chwilę nie mogłem uruchomić auta. Kluczyk zawsze w tej samej kieszeni.

    Spotkał się ktoś może z czymś takim?
    Pozdro

    Komentarz

    • greg505
      L&K
      • 2013
      • 1239

      #3
      a jaki masz poziom naladowania akumulatora?
      Black magic

      Komentarz

      • Leniwiec
        Rider
        • 2009
        • 624
        • Octavia IV (NX3)
        • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

        #4
        A jak to sprawdzić?

        Auto było niedawno na przeglądzie (ogólnie auto jest roczne) i aku powinno być ok.
        Pozdro

        Komentarz

        • kecaj
          RS
          • 2009
          • 1511
          • Superb II (3T4)

          #5
          Zamieszczone przez Leniwiec
          Auto było niedawno na przeglądzie (ogólnie auto jest roczne) i aku powinno być ok.
          Problemy wieku dziecięcego.
          Auto na serwis i niech szukają.
          Wygląda na to, że gdzieś traci zasilanie.
          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

          Komentarz

          • greg505
            L&K
            • 2013
            • 1239

            #6
            Zamieszczone przez Leniwiec
            A jak to sprawdzić?
            musisz przytrzymac ten przycisk do kasowania przebiegu, trzymasz go do momentu az pojawi sie na wysietlaczu znaczek akumulatora, wtedy puszczasz i podaje ci % wartosc
            Black magic

            Komentarz

            • martini73
              Ambiente
              • 2013
              • 167

              #7
              Zamieszczone przez Leniwiec
              A jak to sprawdzić?

              Auto było niedawno na przeglądzie (ogólnie auto jest roczne) i aku powinno być ok.
              A sprawdź czy klemy na akumulatorze są porządnie przykręcone :?:

              Komentarz

              • ruluss
                Drive
                • 2013
                • 91

                #8
                Zamieszczone przez martini73
                Zamieszczone przez Leniwiec
                A jak to sprawdzić?

                Auto było niedawno na przeglądzie (ogólnie auto jest roczne) i aku powinno być ok.
                A sprawdź czy klemy na akumulatorze są porządnie przykręcone :?:
                Również na początku sprawdził bym połączenia kabli z akumulatorem.

                Komentarz

                • Leniwiec
                  Rider
                  • 2009
                  • 624
                  • Octavia IV (NX3)
                  • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

                  #9
                  greg505, dzięki za podpowiedź, aku na postoju pokazuje na 70%. To chyba dobra wartość, hm?

                  Klemy wg mnie są dobrze przykręcone. Pod osłoną aku wszystko wygląda tip top.
                  Pozdro

                  Komentarz

                  • greg505
                    L&K
                    • 2013
                    • 1239

                    #10
                    Zamieszczone przez Leniwiec
                    greg505, dzięki za podpowiedź, aku na postoju pokazuje na 70%. To chyba dobra wartość, hm?

                    Klemy wg mnie są dobrze przykręcone. Pod osłoną aku wszystko wygląda tip top.
                    70% jest ok, po dluzszej jezdzie powinno wskazac 80%
                    Nie pozostaje nic innego jak poczekac az blad sie zapisze w pamieci komputera :?
                    Black magic

                    Komentarz

                    • lukaszc2
                      Rider
                      • 2013
                      • 376

                      #11
                      Zamieszczone przez greg505
                      70% jest ok, po dluzszej jezdzie powinno wskazac 80%
                      W opisanych problemach stawiam na uszkodzony akumulator lub jakieś zwarcie w trakcie pracy rozrusznika.
                      Greg505 masz faktycznie takie wartości % naładowania akumulatora? Fakt, że ze względu na "Webasto" mam fabrycznie akumulator 70 Ah ale jak wejdę w stopień jego naładowania praktycznie zawsze mam 90%, raz po weekendzie stania na mrozie pokazał 80% ale było to raz jedyny na mrozie i to przez dwa dni stania pod blokiem, a tak zawsze ma 90% ale co ciekawe raz tylko pokazał mi 100% raz jedyny.
                      Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                      Komentarz

                      • greg505
                        L&K
                        • 2013
                        • 1239

                        #12
                        Zamieszczone przez lukaszc2
                        Zamieszczone przez greg505
                        70% jest ok, po dluzszej jezdzie powinno wskazac 80%
                        W opisanych problemach stawiam na uszkodzony akumulator lub jakieś zwarcie w trakcie pracy rozrusznika.
                        Greg505 masz faktycznie takie wartości % naładowania akumulatora? Fakt, że ze względu na "Webasto" mam fabrycznie akumulator 70 Ah ale jak wejdę w stopień jego naładowania praktycznie zawsze mam 90%, raz po weekendzie stania na mrozie pokazał 80% ale było to raz jedyny na mrozie i to przez dwa dni stania pod blokiem, a tak zawsze ma 90% ale co ciekawe raz tylko pokazał mi 100% raz jedyny.
                        Ostatnio w zimie sprawdzalem i tak to wygladalo, jezdze na krotkich odcinkach.
                        Akumulator i alternator mam tez jakis mocniejszy ze wzgledu na silnik, start&stop, podgrzewana szybe/fotele.
                        Black magic

                        Komentarz

                        • dawidan
                          Ambiente
                          • 2013
                          • 148

                          #13
                          Zamieszczone przez greg505
                          musisz przytrzymac ten przycisk do kasowania przebiegu, trzymasz go do momentu az pojawi sie na wysietlaczu znaczek akumulatora, wtedy puszczasz i podaje ci % wartosc
                          Tak na marginesie, jak sprawdzic to w wersji 1,4? Przytrzymanie przycisku pokazuje tylko opcje zmiany godziny i wskania przegladu.
                          O3 elegance 1.4 tsi dsg, race blue, amazing, columbus, kessy + dodatki

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77449

                          Komentarz

                          • greg505
                            L&K
                            • 2013
                            • 1239

                            #14
                            dawidan, nie powinno byc zadnej roznicy, trzymasz az sie przelaczy na ikonke akumulatora
                            Black magic

                            Komentarz

                            • lukaszc2
                              Rider
                              • 2013
                              • 376

                              #15
                              Zamieszczone przez dawidan
                              Tak na marginesie, jak sprawdzic to w wersji 1,4? Przytrzymanie przycisku pokazuje tylko opcje zmiany godziny i wskania przegladu.
                              Zrób tak:
                              1.Otwierasz normalnie samochód.
                              2. Zamykasz drzwi (wszystkie mają być zamknięte bez zamykania ich na zamek z pilota po prostu zamykasz żeby nie były otwarte);
                              3.Wkładasz kluczyk do stacyjki (nie przekręcasz);
                              4. Wciskasz przyciski i trzymasz (i tu na początku wydaje się, że nastąpiło skasowanie przebiegu (tego co można kasować po chwili przechodzi to trybu ustawiania godziny a a po chwili wyskakuje status akumulatora wtedy puszczasz przycisk).
                              Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                              Komentarz

                              • Qgar
                                Ambiente
                                • 2013
                                • 246
                                • Octavia III combi (5E5)
                                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                #16
                                Zamieszczone przez dawidan
                                Tak na marginesie, jak sprawdzic to w wersji 1,4? Przytrzymanie przycisku pokazuje tylko opcje zmiany godziny i wskania przegladu.
                                U mnie w 1.4 działa z przytrzymaniem kasowania przebiegu. Natomiast różnica taka, że zamiast znaczka akumulatora pojawia się napis "Status akumulatora". Co ciekawe są jakieś dodatkowe wymagania chyba - nawet bez Kessy - komputer nie może być zajęty, tzn. wszystkie furtki zamknięte i działa po wyłączeniu zapłonu, bo po przyjściu do auta nie udało mi się (otworzenie auta, zapłony wyłączony).
                                Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                Komentarz

                                • Leniwiec
                                  Rider
                                  • 2009
                                  • 624
                                  • Octavia IV (NX3)
                                  • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

                                  #17
                                  Po długiej trasie naładowanie aku jest na 80%. Więcej chyba nie będzie w takim razie.
                                  Język dalej mi się sam przełącza, ale co do pozostałych rzeczy jest puki co spokój. Mam teraz większy problem, opisałem go w innym wątku.
                                  Co do języka, to 2-3 dni temu miałem znowu taką sytuację i zmienił mi się język na maxidocie. Ale nie miałem czasu go poprawiać, więc go zostawiłem w spokoju. Po następnym uruchomieniu auta miałem znowu polski. Qwa, nie kumam tego auta. :?
                                  Pozdro

                                  Komentarz

                                  • piter_tm
                                    Classic
                                    • 2014
                                    • 32

                                    #18
                                    Panowie, czy potwierdziliscie tezę ze przyczyną wyskakiwania błędów jak uszkodzony system esc, czujnik ciśnienia w oponach, a nawet Ss, to wina słabo naladowanego akumulatora? Dzisiaj po jeździe zgasilem auto, i po 30 min, odpalilem i taka oto niespodzianka mnie zastala. Po tym jak ruszylem kontrolki zgazly a po zgaszeniu i odpaleniiu auta system Ss również ozyl.. dziwne
                                    vRS

                                    Komentarz

                                    • neoXs
                                      Rider
                                      • 2010
                                      • 555

                                      #19
                                      Dobrze, że ktoś odkopał temat bo ja też się bujam z czymś podobnym - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=84904

                                      Natomiast komputer nie chce mi pokazać stanu naładowania akumulatora - wyskakuje mi tylko "SOC - - -" bez żadnych procentów :|

                                      Komentarz

                                      • Leniwiec
                                        Rider
                                        • 2009
                                        • 624
                                        • Octavia IV (NX3)
                                        • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

                                        #20
                                        piter_tm, nigdy nie wpadłem na to, by sprawdzić poziom naładowania aku w sytuacji jak wyskakuje uszkodzenie ESP. Przy kolejnej takiej akcji postaram się nie zapomnieć. Natomiast ASO rozkłada ręce, bo jak przyjeżdżam do nich, to błędu nigdy już nie ma i nie widzą co jest grane. Od czasu założenia tego tematu miałem ten błąd jeszcze ze 3-4 razy. Zaraz kończy mi się gwarancja i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić.

                                        Natomiast świrowanie maxi-dota, jakby się ktoś pytał skoro wątek odkopany, pomogła aktualizacja oprogramowania Columbusa

                                        neoXs, a sprawdzasz aku przy wyłączonym silniku?
                                        Pozdro

                                        Komentarz

                                        • neoXs
                                          Rider
                                          • 2010
                                          • 555

                                          #21
                                          Natomiast ASO rozkłada ręce, bo jak przyjeżdżam do nich, to błędu nigdy już nie ma i nie widzą co jest grane. Od czasu założenia tego tematu miałem ten błąd jeszcze ze 3-4 razy. Zaraz kończy mi się gwarancja i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić.
                                          Dokładnie mam to samo. Nawet nagrane błędy na filmiku nie wiele pomagają bo nie ma logów błędów itd. Gwarancja kończy mi się w kwietniu...

                                          neoXs, a sprawdzasz aku przy wyłączonym silniku?
                                          Oczywiście Na odpalonym silniku nawet nie wyświetla się opcja "akumulat".

                                          Komentarz

                                          • dontak
                                            Rider
                                            • 2008
                                            • 586
                                            • Octavia III combi (5E5)
                                            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                            #22
                                            neoXs,
                                            Zamieszczone przez Łabik
                                            Nagrałem filmik jak się sprawdza stan naładowania akumulatora.
                                            https://www.youtube.com/watch?v=DGwThFyxWE0
                                            OIII 1.2 TSI 105 KM

                                            Komentarz

                                            • neoXs
                                              Rider
                                              • 2010
                                              • 555

                                              #23
                                              Zamieszczone przez dontak
                                              neoXs,
                                              Zamieszczone przez Łabik
                                              Nagrałem filmik jak się sprawdza stan naładowania akumulatora.
                                              https://www.youtube.com/watch?v=DGwThFyxWE0
                                              Dokładnie tak robię i mi się wyświetla "SOC _ _ _ ". Auto jest z kwietnia 2013 i bez maxi dota tylko podst. komputer pokładowy, nie wiem czy to może mieć na to wpływ.

                                              Komentarz

                                              Pracuję...